İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma
  3. Makale Yazarak Para Kazanma Yöntemleri

Makale Yazarak Para Kazanma Yöntemleri

Makale yazarak para kazanma, evde yapılabilecek ve 2020 yılında da oldukça kazançlı bir iş olduğundan makale siteleri kullanarak içerik üretebilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale yazarak para kazanma, evde yapılabilecek ve 2021 yılında da oldukça kazançlı bir iş olduğundan makale siteleri kullanarak içerik üretebilirsiniz.

Çoğu insan küçük yaşta okuma yazma öğrenir ve bu eylem onların bir yeteneği haline gelir. Buna bağlı olarak yazarlık dediğimiz mesleği icra ederek çok iyi kazanan insanlar vardır. Bu insanlar genelde kitap yazarlar ve genel anlamda iyi para kazanırlar. Bu yazı evde makale yazarak para kazanmanın önemli noktalarını içermektedir.

İster ek iş olsun isterse gerçekten bu işe kendiniz vermek isteyin, yazı yazarak para kazanmak gerçekten kolay. Fakat bu işte önemli olan okumayı ve yazmayı sevmeniz.

Önerilen Yazı
Youtube Para Kazanma Hesaplama? İzlenmeye Göre Para

Freelance Yazar Ne Demek?

Freelance demek, serbest çalışan anlamına gelmektedir. İnternette gezinirken mutlaka Freelance kavramına denk gelmişsinizdir. Çünkü Freelance işlerin çoğu internet üzerinden yürütülmektedir. Freelance mesleklerden biri ve en popüler olanı Freelance yazarlıktır. Freelance yazarlar internet ortamında şu isimlerle anılabilirler:

  • SEO uzmanı
  • İçerik yazarı
  • Blog yazarı
  • Profesyonel yazar.

Freelance yazarı genellikle bir ya da daha fazla müşterisi için makaleler yazar ve her yazı başına belirli bir ücret alır.

Yazı Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Makale yazarak para kazanma ilk başta kolay görülebilir. Fakat işin içine girince aslında biraz zor olduğu anlaşılabilir. Eğer gerçekten yazmayı sevmeyen biriyseniz zorlanabilirsiniz. Yazı yazmayı severseniz eğer güzel işler çıkarabilirsiniz. Sıfırdan başlayıp nasıl kaliteli içerikler üreten yazar olabilirsiniz, görelim:

  • Blog yazın: Makale yazarak para kazanmaya karar verdiyseniz, öncelikle kendinize bir blog açın ve oraya yazın. Herhangi bir konu belirtmeden sadece yazın. Bu sürekli yazma olayı sizi bu işe alıştıracaktır ve özgüveniniz gelecektir. Daha sonra ilgi alanınızı belirleyip ona göre içerikler üretip bloğunuzda yayınlayın. İleriki dönemlerde Adsense gibi para kazanma araçları ile bloğunuzdan para kazanabilirsiniz.
  • Başka siteler için yazmak: Çeşitli siteler için makale yazarak da para kazanmanız mümkün. İnternette kendi siteleri için içerik arayan birçok kullanıcı var. Bu kullanıcılar ile anlaşıp, istedikleri konuda makale yazarak para kazanabilirsiniz. Genel olarak 300-500 arası kelime yazmanız istenir ve 100 kelime başına belirlenen ücreti alırsınız. Kaliteli içeriğinize bağlı olarak 100 kelime başına alacağınız ücret de artacaktır.
  • Gazete ve dergilere yazın: Günümüzde dergi ve gazetelerin sayısı hayli artmış durumda. Bunu fırsata çevirip bu yayınlar için içerik üretebilirsiniz. Özellikle edebiyat dergileriyle iletişime geçip onlar için yazılar hazırlayıp para kazanabilirsiniz.

Makale yazarlığının en güzel tarafı gün için istediğiniz kadar yazma imkanınızın olması. Kendinize bir plan oluşturup sadece yazın. Ne kadar çok yazarsanız o kadar çok kazanırsınız. Kalitenizi artırdıkça da daha çok kazanırsınız. İleride kendi fiyatınızı belirleyebilir ve müşterilerinizi kendiniz seçebilirsiniz. En güzeli de keyifli bir işten para kazanırsınız.

Yorum Yap

Yorum Yap