İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma
  3. Evde Ek İş Ne Yapabilirim Diyenler İçin Rehber

Evde Ek İş Ne Yapabilirim Diyenler İçin Rehber

Evde Ek İş Ne Yapabilirim Diyenler İçin Rehber

Evde ek iş ne yapabilirim? Diye merak edenler için evde ek iş dosyası hazırladık ve 2021 yılında evden ek gelir sağlamaya nasıl başlayabilirsiniz? Detaylı olarak konumuzu inceleyebilirsiniz.

Pandemi hepimizi ciddi anlamda sarstı. Normalde ofiste iş başı yapan pek çok personel bu süreç içerisinde evden çalışmaya alıştı. Bir dönemin yan iş kolu olarak kabul edilen evden çalışmak artık günümüzün gerekliliği haline geldi. Hatta pek çok marka çalışanlarına internet paketi yardımı yapmaya bile başladı. Peki ama biz tam olarak bu noktada nereden başlayarak para kazanabiliriz.

Bu içerikte, evden ek iş hakkında aklınıza gelen bütün konu başlıklarına yer vermeye çalıştık. Yalnız bizim farkımız internette dolaşırken karşınıza çıkan boş içerikler yerine daha bilgilendirici konulara ulaşmanızı sağlamaktır. Hazırsanız başlayalım…

Evde Ek İş Ne Yapabilirim?

Öncelikle evden yapabileceğiniz işleri bir liste halinde belirlemeniz gerekir. Sanıldığı gibi internette gereksiz yere ön plana çıkan; karton katlama – sabun – mum yapımı gibi işler için kimse size kargo yapıp ürün göndermez. Bu kişiler zaten gerçek anlamda çalışmalarını yapıyorsa civarlarında tanıdıkları yapıyordur veya oturup kendileri yapıyordur. Bu sebepten sizin yapmanız gereken şey bu işlemleri biraz daha modernize etmek olmalıdır.

Ancak yine de evde paketleme işi ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız buradaki konuyu incelemenizi öneriririz.

Evde Mum Yapımı

Mesela mum yapımından yada sabundan bahsedelim. Pinterestte veya youtube üzerinde bu konu ile ilgili hazırlanmış pek çok yöntem bulunur. Uygun yöntemi belirleyerek hızlı bir şekilde bu işlemi yapmaya başlayabilirsiniz. Sonuç olarak kendi işinizin patronu olmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Ne Yapacağınızı Bilin ve Karar Verin

Göze güzel gelen pek çok dekorasyon ögesi bulunur. Taş boyama, yağlı boya, ahşap boyama, sabun süsleme, mum yapımı, kağıt katlama, tablo yapımı, karakalem çalışması gibi…

Bu liste uzayıp gider. İlla ki ilgi ve yeteneklerine uygun olarak başvurabileceğiniz bir seçenek olacaktır. Sadece buna karar verin ve nasıl bir yol izleyebileceğinizi belirleyin.

Eğitimlere Göz Atın

Özellikle pinterest bu konuda size çok yol gösterecektir. İlgi alanınız olan konu başlığında sizin dikkatinizi çekmeyen ama son derece farklı konu başlıklarında pek çok içeriğe ulaşmak mükmün olabilir.

Öneri sistemi sayesinde aynı konu başlıklarında yer alan benzer içeriklere de son derece hızlı ve kesintisiz bir şekilde ulaşma olanağı elde edebilirsiniz.

Aynı şekilde youtube üzerinden de bu konuda bilgi sahibi edinmek mümkün olabilmektedir.

Her Yer Farklı İhtiyaçlar Benimser

Bazı şehirlerin ürün ve  hediyelik eşya anlayışları farklıdır. Mümkün olduğu kadar sizin bölgenizde ve şehrinizde tutma olanağı olan konu başlıklarına yönelmeye çalışın. Eğer internet üzerinden ihtiyacınız olan kazancı elde etmeyi başaramazsanız bu sefer de çevrenizde ki hediyelik eşya satan yerler üzerinden satış yapmayı deneyebilirsiniz.

Hep Ayın Kaliteyi Amaçlayın

Yaptığınız ürünün hep aynı özellikte olmasına gayret gösterin. Ürünler arasında ebat ve renk gibi farklılıklar ortaya çıkarsa potansiyel müşterileriniz büyük ihtimalle bu durumdan pek memnun olmazlar. O sebeple yaptığınız tüm ürünlerin ve verdiğiniz tüm hizmetlerin birbirinin aynısı olacak şekilde güncel olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Sıra Satışa Geldi

Artık ilgi ve alakanıza bağlı olarak bir ürün üretmeye başladınız. Örneğin evlere dekoratif ahşap çerçeveler üretip onu boyadığınızı düşünülelim. Şimdi bunları nasıl satarak kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. O konuda bize destek olacak birkaç farklı seçenek var.

Sosyal Medyanın Gücü

Ürettiğiniz ürünleri hızlı bir şekilde satmak için sosyal medyadan destek almak çok sık başvurulan bir yöntemdir. İnstagram – facebook küçük reklam bütçeleri ile ürünlerinizi son derece geniş kitlelere duyurmanız anlamına gelir. Bir miktar indirim yaparak satın alan kişilerden sizi kendi profillerinde paylaşmasını isteyebilirsiniz. Kendiliğinden gelen bu organik reklam büyük bir avantaj olacaktır.

Sanal Mağazalar

Gittigidiyor benzeri sanal mağazalar uzun vadede sizin adınızı duyurmak için son derece mantıklı bir seçenektir. Burada kredi kartı ile alışveriş imkanı bulunduğu için havala/eft gibi sıkıntılı süreçlerden geçmeden ürünlerinizi satabilirsiniz. Burada herhangi bir şekilde pazarlama ücreti çıkmadığı için ekonomik bir şekilde listelersiniz. Bu sayede ürettiğiniz ürünleri hem sosyal medya hem de sanal pazarlar üzerinden satma imkanı bulursunuz.

Bunun da ötesinde bionluk gibi letgo gibi site ve uygulamalardan da destek alın. İnternet üzerinde sizin satış yapabileceğiniz tüm konu başlıklarına doğru yoğunlaşmanın bir yolunu arayın.

Forum Siteleri – Telegram

Her ne kadar farklı konu başlıklarını içeriyor olsalar da forum sitelerine üye olarak güvenilir bir profil oluşturun. Yaptığınız işe göre bir forum sitesi mutlaka karşınıza çıkacaktır. Yaptığınız ürünlerin özelliklerini ve ne kadara satmak istediğinizi yazarsanız buralardan da potansiyel müşteri bulma olanağına erişebilirsiniz.

Telegram ise son dönemlerde popülerliği artan bir iletişim aracıdır. Burada kuracağınız bir sayfa üzerinden kendiliğinden gelen müşterilere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Son Aşama

Eğer internet üzerinden istediğiniz başarıyı elde edemediyseniz belli bir yoğunluğa ulaştırdığınız ürünleri il içinde satmaya çalışın. Bu işlem için hediyelik eşya satan yerler ve organizatörlerle iletişim kurabilirsiniz. Son derece hızlı bir şekilde ihtiyacınız olan ürünleri satma imkanına sahip olacaksınız. Diğer konular için bize yazabilirsiniz.  

Evde ek iş ne yapabilirim konumuzu beğendiyseniz Para Kazandıran El Becerileri başlıklı konumuzu inceleyebilir

Yorum Yap

Yorum Yap